Druskininkai – technologinių inovacijų pionieriai Lietuvoje

Druskininkų savivaldybė – pirmoji Lietuvoje, pradėjusi pilotuoti „Eglobos“ sprendimą ir teikti virtualios priežiūros paslaugas. Savivaldybės Socialinių paslaugų centras jau nuo liepos mėnesio savo klientams senjorams reikalingą pagalbą teikia nuotoliniu būdu.

„Šis projektas yra pilotinis, bet jau dabar, praėjus beveik keturiems mėnesiams nuo starto, galime drąsiai sakyti, kad jis pasiteisino. Įgyvendindami projektą orientavomės į pagalbos į namus skyriaus klientus – tai žmonės, kurie sunkiai vaikšto, turi negalią,  kai kurie jų gyvena seniūnijose, neturi artimųjų.  Žinoma, mūsų klientams pagalba teikiama ir tiesiogiai, bet ši papildoma paslauga leidžia sutaupyti laiko, suteikti daugiau galimybių, iš anksto sužinoti, pavyzdžiui, kokių produktų nupirkti. Senjorai vertina ir galimybę bendrauti su pagalbą teikiančiu darbuotoju. Jiems užtenka paspausti vieną mygtuką ir mūsų darbuotojai gauna pranešimą, kad vienas iš jų nori susisiekti. Darbuotojai tai gali padaryti iš bet kurios vietos, greitai reaguoti ir operatyviai padėti“,  – sako Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotojas Aurimas Peleckas.

Pagalbą teikiantis darbuotojas Donatas Burba džiaugėsi, kad naudojama programa labai funkcionali – leidžia ne tik paskambinti, bet ir automatiškai atsiliepti už klientą. „Žmogui nereikia atsiliepti – man paskambinus sutartu laiku įsijungia kamera ir iš karto matau vaizdą. Tai labai praktiška jei žmogui sunkiau naudotis technologijomis, bet taip pat naudinga ir prevenciškai – greičiau galime pastebėti, jei žmogų ištinka nelaimė ir jam padėti“ – sako D. Burba.

Paslauga džiaugiasi ir 82-ejų metų druskininkietė Bronislava, kuri su socialiniu darbuotoju pasikalba lyg su artimuoju, negana to, ji išmoko naudotis planšetiniu kompiuteriu ir jame pasižiūri orų prognozes, naujienas.

„Eglobos“ siūloma nuotolinės socialinės priežiūros sistema yra vienintelė Lietuvoje, atliepianti tiek paslaugų teikėjų, tiek ir gavėjų poreikius. Esminis funkcinis sistemos išskirtinumas – galimybė ja naudotis menką technologinį raštingumą turintiems arba iš viso tokių gebėjimų stokojantiems asmenims. 

Dėkojame Druskininkų savivaldybei už pasitikėjimą, Druskininkų Socialinių paslaugų centro darbuotojams – už neįtikėtinai šaunų bendradarbiavimą ir ryžtą padėti senjorams įveikti technologijų baimę. Matome ir džiaugiamės, kad per kelis mėnesius jiems tai jau pavyko!

Daugiau skaitykite ETAPLIUS publikuotame straipsnyje.

Šiame vaizdo įraše apie Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro teikiamas paslaugas rasite ir naujovių apie nuotolinius sprendimus.  

◀ Grįžti