Tikime Lietuvos ateitį kuriančių socialinių darbuotojų galia!

Kaip visuomenei suspėti su pokyčiais? Ar Lietuva pasiruošusi naujoms nuotolinėms paslaugoms? Ar vyresnio amžiaus paslaugų gavėjai pajėgs „kompiuterizuotis“ ir bendrauti nuotoliu? Ar šiuos naujoviškus įrankius priims socialiniai darbuotojai? Šiais ir kitais klausimais „Egloba“ diskutavo Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos organizuotoje konferencijoje „Lietuvos socialinio darbo ateitį kuriančios kompetencijos“.

„Ši labai prasminga konferencija, skirta Lietuvos socialiniams darbuotojams, pakvietė juos kūrybiškai permąstyti savo kasdienio darbo praktikas ir pažvelgti į ateitį. Džiaugiamės galimybe pristatyti savo idėjas ir, svarbiausia, sprendimus joms įgyvendinti, būtent tiems, kurie šiuos grūdus ir sės, ir pjaus – Lietuvos socialiniams darbuotojams“, – sako „Eglobos“ vadovė, MB „Nuotoliniai sprendimai“ direktorė Algė  Budrytė.

Konferencijos pranešimai, kuriuos skaitė Lietuvos ir užsienio pranešėjai, apėmė unikalias patirtis, platų žvilgsnį į ateities socialinio darbo lauką iš mokslo, technologijų, politikos ir praktikos srities.

Diskusijoje „Nauji iššūkiai – naujos kompetencijos. Ar galime dėti lygybės ženklą?“  kartu su Egle Masevičiūte (Vilniaus arkivyskupijos Caritas) ir Gabriele Tervidyte-Arandi (VšĮ „Penki pojūčiai“) dalyvavusi A. Budrytė teigė, kad įgūdžių naujovėms įsileisti nereikia tiek daug, kaip kad baiminamasi. Tai – daugiau psichologinis barjeras, kurį peržengti mums reikia ne neva trūkstamų technologinių įgūdžių, o tiesiog drąsos ir noro pasipriešinti inercijai.

„Bandykime ir tuo įsitikinsime patys. Tikrai nėra taip, kad technologinės naujovės socialinėje srityje – ne šiandienos, o ateities sprendimas. Sakyčiau – tai yra netgi vakardienos sprendimas! Jos yra būtinybė atremiant šiandienos iššūkius sparčiai senėjančios visuomenės, darbuotojų deficito, pandemijų rizikos akivaizdoje. Tik pasitelkę technologijas ir patys daugiau spėsime, ir kitiems daugiau duosime. Technologiniai įrankiai kuriami mums padėti, o ne atvirkščiai“, – pabrėžė A. Budrytė ir pakvietė dalyvius neatsilikti nuo užsienio šalių, kur jau daugelį metų praktikuojama nuotolinė socialinė globa klientų namuose.

2022 m. gruodžio 7 d. vykusią konferenciją stebėjo beveik 2500 Lietuvos socialinių darbuotojų!  Tikime, kad ne vienam sukirbėjo idėja – ką padaryti, kad patys būtume tuo pokyčiu, kurį norime matyti?

Visą diskusijos įrašą galima pažiūrėti čia.

◀ Grįžti